víkendové sprinty

Nominován svým novým klubem DOB do sprintové štafety, rozjel jsem se do Brna, kde se konalo nejen mistrovství a veteraniáda sprintových štafet, ale i sprintu. V plánu byla účast na obou zmíněných závodech a také prohlídka města (samozřejmě v neděli po doběhnutí). V pondělí pak Běh vítězství u Ševětína, kam jsem byl pozván Honzou Flašarem (on se vůbec stará o to, abych nevynechal nějaký zajímavý běžecký podnik). A potom ještě odpoledne fotbalový zápas okresního přeboru, kde jsem nastoupil jako pravý záložník a pravý začátečník fotbalového týmu Křemže.

Brno. Zaparkoval jsem podle pokynů pořadatele. Bylo to parkoviště nevalné kvality (vždyť zdarma) a navíc se v jeho sousedství právě konal jakýsi Skokový pohár. Tedy soutěž koní ve skoku přes něco a mimo to zmínění koně soutěžili i v tvorbě hnojiva, což jim šlo skvěle. Dokonce tak dobře, že se později parkoviště nedalo použít k provozování jakékoli jiné činnosti. Přeparkoval jsem.

V centru závodu (základní škole) vybudovali pořadatelé celkem slušné zázemí. Nejlépe jsme spolu s Lenkou hodnotili bufet, kde byl velmi nadstandartní výběr dobrot. Společné sprchy nebyly úplně to ono, ale člověk si zvykne ;) . Prohlédli jsme si také tělocvičnu, aby Lenka uvěřila, že to není vhodné místo na spaní a rozhodli se přenocovat v autě.

Naše štafeta (Dita Štěpánová, Martin Cholera Janda, Petr Klimeš a Lenka Stolinová) se sešla a seznámila prakticky až u startu. S Cholerou se znám už dlouho, ale dívky jsem viděl poprvé. Poznal jsem je ale okamžitě. Podle dresu :) . Lenka S. sice musela hned po doběhnutí odejít na vlak, ale s Ditou, Cholerou a mojí Lenkou jsme večer zasedli do Steak baru. Závod se běžel na mapě Špilberk, která je v podstatě takovým velkým parkem na svazích okolo stejnojmenného hradu. Hustá síť cest a pěšin a málo plotů a zdí. Dokonce i na samotném hradu nebylo příliš záludných míst, kde by se dalo chybovat. Stačilo udržet koncentraci. Třetí místo! Především zásluhou děvčat.

V neděli už individuální sprint na mapě Kraví hora. Tady už to bylo o dost těžší. V prostoru závodu bylo obrovské množství plotů, budov a dalších objektů, a byl to velmi velmi pěkný závod.

Procházka po centru Brna, nezbytná káva v podniku s vyhlídkou na náměstí. Ještě spoluvytvořit atmosféru pro hlavní kategorie a domů.

V pondělí v Ševětíně pět kilometrů krosu. Je sucho. Jen tak uvažujeme, jaké boty méně kloužou na vlhku a když se obujeme do „suchých“, maje s sebou i boty se špunty, a seřadíme se na startu, začne poprchat. Po odstartování už nepokrytě prší. Na silnici je mocná vrstva vody a v lese nemenší vrstva rozmoklé prsti. Honza, i přes pád, doběhl na druhém místě. Já byl, ve své kategorii, čtvrtý. Ve správně zvolené obuvi bychom byli pravděpodobně oba proběhli cílem o jedno místo vpředu.

Cestou domů ještě prohlídka sedimentů odkrytých při stavbě dálnice D3 u Úsilného (původně a snad správně u Voselna).

No a co fotbal? Za stavu 0:3 jsem nastoupil na posledních 12 minut. Diváci, po skončení utkání, řekli, že jsem to oživil. Každý si to vyložte jak chcete, ale já jsem hrál dobře až výborně :) .

Reklamy

2 responses

    • Vida! Tak ono bylo debaklů víc! Správně jsem měl totiž napsat 0:4. … 0:3 to bylo po poločase. Gratuluji borcům do Ševětína a zvláště Sváťovi, kterého jsme měli možnost sledovat než proběhlo vyhlášení.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s