Mám po krizi?

Nejprve se chci omluvit Radimovi, že jsem nenapsal komentář k jeho článku, ale chtělo to obsáhlejší koment a já chtěl reagovat, z časových důvodů, jednou větou. Věta měla znít. „Grafomane.“ Něco podobného už ale onehdy napsal Flaška, tak abych nebyl plagiátor …

Chystám se zrovna do Písku na krátkou trať, když jsem den před tím byl v Budějovicích na Night Runu, kam jsem se přihlásil už kdysi a včera se mi tam moc nechtělo. Šel jsem se proto, když jsem za okny zaslechl píšťalku zlatokorunského sudího Tondy, podívat na fotbalové utkání Křemže – Přídolí. Fotbal není můj oblíbený sport, ale podívat se na tyhle fotbalisty stojí za to. Jejich běžecká vytrvalost mě až dojímala. A komentáře fanoušků! Nepřestal jsem se bavit. Pořád jsem měl nutkání vběhnout na trávník a zkusit si to taky. Odradilo mě, jak moc si ti hoši šli po končetinách. A taky bych to neuměl tak dobře s míčem jako oni. Ale chuť si zazávodit to ve mně probudilo. V osmdesáté sedmé minutě jsem to nevydržel a šel se připravit na desítku v Budějcích.

Měli to fakt pěkně připravený. Stánky partnerů, občerstvení, dárečky, ozvučení, značení trati – všechno to bylo pěkné. I to prostředí osvětleného českobudějovického náměstí bylo pěknou kulisou. Trochu zlobila časomíra. Nebo spíš obsluha časomíry, protože se mu ji dlouho nedařilo spustit a tak musel spíkr několikrát improvizovat. Že za minutu startuje běh na pět kilometrů jsme slyšeli mockrát a to v intervalech právě zmíněné minuty. Před startem jsem ještě pozdravil pár přátel co doběhli pětku a pak už do koridoru.

Náš start byl v pohodě. Postavil jsem se dopředu, protože jsem si věřil a pak, za povzbuzování kamarádů, běžím zvýšeným tempem do tmy. Musel jsem si v centru koupit čelovku, protože jsem tu svou doma nemohl najít. V prvním kole jsem se držel někde v první patnáctce, ale v druhém jsem se začal propadat. Oproti jarnímu běhu tamtéž jsem zvolil jinou strategii a nešetřil se v prvním kole. Trochu jsem toho litoval, ale nakonec mi to vyneslo zlepšení osobáku o minutu a třicet tři sekundy! V druhém kole jsem si sice nadával a už už jsem sumíroval článek o tom, jak po mistrovství na klasice přichází další mizerný výkon, ale v cíli jsem to všechno mohl zapomenout a být šťastný. Čas 43:40.73.

Teď se jdu nasnídat a soustředit se na výkon v Písku. Je tam nová mapa a bývá to tam velmi dobře organizované. Jdu to dnes na krev! Podle známého jihočeského hesla: „Na začátku to napálit a ke konci zrychlit!“

Reklamy

One response

  1. Dorazily výsledky. Mám ze sebe radost! Skončil jsem na 35. místě absolutně. Pro lepší představu o startovním poli – v závodě na deset kilometrů doběhlo 514 závodníků! Příště zkusím opět posunout hranici svého osobního rekordu. Budu samo sebou počítat absolutní pořadí, ale budu už také v kategorii M50 (muži do padesáti let).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s