Soustředění pod Sedlem.

Psáno pro měsíčník Křemežsko.

Oddíl orientačních běžců KRE ve spolupráci s Honzou Flašarem (PGP), podnikl soustředění v čase konání Šumavského kufru (Kašperské Hory).

Začali jsme v pátek večer, kam chtěl Honza umístit trénink „sudá/lichá“, ale protože je Klimík nedočkavý, a taky už se trochu připozdívalo, běžel se trénink „okruhy“, což sice zcela zbořilo koncept v ten čas nepřítomného Honzy, ale vytvořilo prostor pro improvizaci, kterou máme tak rádi. Nejmenším dětem jsme připravili mapu s okruhem s velkou hustotou objektů. Děti vedla Alena Nováková a Lenka Klimešová.

V sobotu ráno, a tím myslím dělnické ráno s budíčkem v 5:45, šli někteří na rozhlednu pohlédnout na východ slunce a u té příležitosti odběhnout trénink v kamenných polích s vymazanými cestami a neinvenčním názvem „rezerva“. Východ slunce jsme malinko propásli, bylo už celé nad obzorem. Chvilku jsme se tam objímali a pak šel Klimík ten trénink a Lenka procházkou na snídani. No ano, víc se nás neheclo a Lenka šla v podstatě hlavně z loajality.

V sobotu ráno, a teď myslím takovéto akademické ráno, po snídani a přečtených novinách, byl oficiální trénink. Pro někoho „sudá/lichá“,někdo si dal „kombotech“ a malé děti linii. Trénink vedli Daniel Heřman, Klimík a Flašar. Oběd jsme zvolili lehký, jen trochu bramboračky, aby se nám dobře závodilo.

Krátká trať. To je takové příjemné, ale někdy zavádějící sousloví. Tentokrát byla krátká trať správně nastavená, takže směrné časy vítězů se podobají časům z krátké tratě. Závod vedl částečně ve velmi těžkém terénu. Stavitel se nevyhnul některým stavitelským chybám a místy propásl příležitost ke stavbě zajímavé tratě. Naší mládeži, o které víme, že je talentovaná, se dařilo náramně a trénink na kvalitní mapě, kterou zatím v okolí Křemže bohužel postrádáme, jim bezpochyby pomohl k dalšímu zkvalitnění výkonu. Příkladně uvádím druhá místa Diany Štráchalové (D16) a Kateřiny Novákové (D18). Výsledky křemežského oddílu – sobota. Před večeří někteří z nás ještě trénovali na „rezervě“ a nebo jen tak bez mapy.

V neděli ráno už všichni vstávali jako normální lidé a to 7:55, protože na osmou byla dohodnutá snídaně a potom balení a přesun do centra závodu. Tentokrát to byla klasická trať. Běžet klasiku na svazích pod hradem Kašperk není výlet na Dívčí Kámen a vyžaduje kromě nezbytné práce s buzolou i slušnou fyzickou připravenost. Tentokrát se staviteli trať podařila o mnoho lépe a tím se nároky na připravenost závodníka zvýšili. Naši mladí se opět dokázali prosadit. Diana (D16) a Jan Klimeš (HDR) oba druhé místo. Výsledky křemežského oddílu – neděle.

Díky všem zúčastněným za aktivní přístup.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s