Dopisy z cest. Jaro 16 – část 1.

Dneska končí asi nejhektičtější pololetí v mým životě a tak trochu paradoxně přesně v opačném duchu. Sedím už asi hodinu a půl ve frontě na přebookování mého zrušeného letu do Států, a tak se, trochu nečekaně, naskytuje příležitost se ohlédnout za uplynulou půlsezonou. Asi to budu psát na etapy, jinak hrozí, že to bude TL;DR, jak dneska píšou mladí, ke kterým zdá se už definitivně nepatřím :)

Středobodem mojí jarní sezony 2016 byl pochopitelně 21.květen a závod sprintových štafet na ME, který jsem stavěl a který si zaslouží svůj vlastní článek (anebo pět). I tak se našel čas něco odběhnout – a sice v minimálním počtu tak, abych se prodral do dvoustovky kvůli MČR middle a pomohl DOB získat dost bodů v ČPŠ pro MČR štafet.

Na pomoc si beru ORIS, protože z hlavy bych už to dost možná nevylovil.

ČPŠ PHK
Na první štafety jedeme uprostřed dne plného uklízení našeho nového bytu, já i Terka jdeme třetí úsek a v době hromadného startu prvních úseků teprve vyrážíme autem z Prahe. Terén je hradecký a přiléhá k dálnici, takže snažení prvních úseků vidíme při cestě na závody naživo :) Kluci jdou dobře, což vím ale jen z doslechu, protože OK99 opět uplatňuje svůj náhled na štafety, kdy „závěrečny pytlík“ obsahuje víc jak půlku trati. Dostal jsem předáno na 9.místě, takže až za Betem a Ňufem, ale třeba před Mrázem. Cíl jasný, ztratit co nejméně pozic. Nakonec jsem těch 10km běžel 59 minut, což považuju za úspěch, i vzhledem k tomu, že jsem celou druhou půlku běžel sám. Poté, co mě (nadvakrát;) předběhl Ondra Semík, jsem už nikoho nepotkal. Výsledkem tedy 16. místo a vcelku slušný bodový vstup do sezony. Obskurností dne volím zbořenou oplocenku, která sestávala jen z drátů v trávě, které naši štafetu poslaly celkem pětkrát k zemi:) – jednou to prý Miki ustál. Navečer jsem si ještě prodloužil odsezením semináře er dvojku, abych mohl příští rok stavět béčka, která byla vzápětí na jih Čech přidělena.
Výsledky tady a mapu naskenoval třeba Pája Kubát.

Dvojzávod Ještědský – middle a sprint
Tenhle závod se do mého kalendáře dostal už podruhé za sebou, tentokrát pořádala liberecká Slávie. A bylo to o level nižší zážitek než loni v Jablonci. Middle v pěkném terénu, i docela pěkně postavenej, ale jedna kontrola totálně na náhodu a délka na 37 minut ještědského vítěze moc nepotěšily, stejně tak dost nepředpisovej tisk trati, která se mi za běhu ztrácela. Pak jsme si střihli výlet na Frýdštejn  (doporučuju!) a odpo sprint v Hodkovicích. Ten mě zklamal ještě víc než middle – strašlivě jednotvárnej, s řetízkem postupů bez volby (7 – 10, proboha proč?) a to jsem se ještě nenechal jako jeden z mála nachytat na zrádný plůtek u dvojky. Ale pro potřeby rankingu důležitej den – osmička ze sprintu byla dobrý stavební kámen.
Mapy má nascanovaný Honza Mrázek middle a sprint.

ZČ majstšaft vo šprintě
No a pak jsme si ještě jednou po cestě z ČB do Prahy zajeli přes Plzueeň, abychom si zasprintovali – mapa a trať od Aleše Hejny, na to jsem se těšil. Jenže začátek byl trochu nedomyšlenej – bylo vidět z cesty na start na první kontroly a to trochu zjednodušovalo situaci. Naopak postupy přímo přes shromaždiště nic neusnadnily, dostaly totiž závodníky ještě víc pod tlak a tam jsem nejvíc ztratil. Postup 5-6 jsem vymyslel přes areál východně od pětky s přeběhem skrz startovní lampion a pak jsem ani v závěru neodhalil variantu podchodem. Hodně se mi líbily i postupy přes „údolí“, takové obíhačky na sprintu nebývají obvyklé. Mapu si prohlédněte třeba u vítězného Matěje Kamenického.

P.S.: V té frontě jsem dneska čekal 3,5 hodiny, druhý pokus o cestu do USA se koná zítra:) Teď na hotelu ve Vídni dopisuju tenhle článek a zítra někde nad Atlantikem napíšu další:)

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s