RRRRRR

Trocha informací o tom, jak mi bylo na Hojné Vodě. Pro ty, co nesledují moje výkony, což jsou kromě Cholery, Flašky a možná Radima, asi všichni ostatní, musím napsat, že jsem běžel v kategorii veteránů H35, protože jsem se nenominoval do elitní kategorie.

Terén byl až neuvěřitelně dokonalý. Když jsem si odmyslel vysoké stromy a ležící kmeny, byla jeho běhatelnost srovnatelná se slovinským. Sobotní kvalifikace se běžela v podstatě jen po kamenech pokrytých mechem, klacky a kmeny, takže se nedalo místy vůbec došlápnout na zeměkouli. Tyhle drsné podmínky zřejmě způsobily, že jsem po došlápnutí na pevnou zem okolo kontroly 12, neudržel směr a kontrolu 13 nabíhal ze směru, který nebyl vůbec v plánu. Chyba za šedesát sekund. I přes to jsem se pohodlně z desátého místa kvalifikoval do A finále.

Finále bylo už jen po kamenech, ovšem bez kmenů, respektive se sníženým počtem ležících větví a stromů. Závod se vyvíjel dobře, ale i když jsem se snažil myslet až do konce, nepovedlo se mi to a nedomyslel jsem postup na svou oblíbenou kontrolu 13. Nepochopitelně jsem zvolil traverz kamennými poli bez možnosti se čehokoli zachytit, namísto postupu přes vrchol na pěšinu a mezi skály (jen +4 vrstevnice) a tím si přivodil chybu velikosti tří minut. Nakonec z toho bylo deváté místo a za to můžu poděkovat především soupeřům, že mi svými výkony umožnili vyniknout. Jsem teď tedy devátý veterán.

Další dík patří pořadatelům. Především reportérovi Honzovi ze soboty, který se zasloužil o to, že jsem mohl i já promluvit do mikrofonu a trochu tím posunul moje jméno blíž k výsostem. Naštěstí jsem byl už docela vydýchaný, takže to nebylo jako posledně, kdy jsem odpovídal zcela mimo zadané téma a zněl spíš jako fotbalista, a udržel věty oproštěné od „tak určitě“, „je to sport“, nebo „všichni chtěj vyhrát“.

Příští plánované větší akce jsou: Rumcajsovy míle (H21), Česká Kanada (H21), MČR na klasice (H21)

Reklamy

4 responses

  1. A to se stačilo na oblíbenou K13 držet svého soupeře, který si ten traverz na poslední chvíli rozmyslel, že…? ;-)

    • To je pravda Kubo. Já měl takový pocit, že jsem na dobré cestě. Tvoje změna směru se mi zdála příliš pozdě provedená, ale z dnešního pohledu to bylo ještě včas. Bohužel pro mně :( .

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s