někdy vám prostě nevyjde střelba.

Ještě cestou do Roudné jsem byl přesvědčený, že tam v té nížině přece nemůže být sníh. Byl. Konečně byl po delší době na závod SK sníh a ne málo. No na lyže to nebylo, i když jsem tam potkal pár nedočkavců co se rozhodli objevit pod sněhem co nejvíc krtin. Dokonce jsem na jednom postupu po kraji lesa potkal nevídanou dvojici holdující sportu zvanému motoskijöring, která taktéž objevovala krtiny, ale o hodně rychleji, a rovnou je likvidovala rozprášením :) .

Logicky se v takové atmosféře musejí potkat šílenci z různých sportovních odvětví a proto jsme nechyběli ani my lampioni. Závod samotný se vydařil i přes snahu pořadatele Vojty nás rozhodit tím, že zapracuje do rozpisu několik rozporných informací.Tyhle věci se na Sněhuláku dějí programově a tak to nikoho nepřekvapilo. Trochu Vojtu podezřívám, že to neudělal úmyslně, ale z nedostatku času (kteroužto výmluvu já používám při nedostatku pečlivosti a přebytku těkání).

Tak například se tam píše, že to bude klasický OB. Teď už vím, že tím myslel, že to nebude scorelauf nebo freeorder. Ale byl jsem trochu zaskočen že délka trati pro kategorii A je 4,9 km. Další informace byla, že terén je rozmanitý. Nóó … není. Pak se z, v rozpisu deklarovaného, 90ti minutového limitu vyklubal předpokládaný čas vítěze, který se po doběhnutí prvních závodníků stal opět limitem :) . Co se Vojtovi hodně povedlo bylo zapojení paní starostky. Teplá volební místnost s teplými akumulačkami, teplým čajem, ambonem a modlitebnou označenou nerealistickým obrazem Miloše Zemana s neuvěřitelným popiskem „prezident republiky“. Jasně si vzpomínám, že jsem tenhle výjev viděl na obraze s uvěřitelnějším popiskem „Marie Magdalská orodovnice“.

Při neúčasti některých rychlých kamarádů jsem se chystal závod vyhrát, ale zradil mně Střelba. Ne nebyl to biatlon, byl to Ondra Střelba, který byl o dvě minuty rychlejší a zaslouženě vyhrál. Celkem to byl závod z kategorie snadných, který měl to štěstí, že napadl sníh, protože kdyby nenapadl tak by to byla dost nuda. Jukněte na mapu. Dost se chybovalo na K6, při čtení mapy okolo K8 to chtělo stabilizaci obrazu a K11ku někdo odnesl. Každopádně jsem si krásně zaběhal a děkuju pořadatelům za pěkně prožitý den.

Roudná 2016 A

RADIM: Já snad jen doplním článek fotodokumentací. Modlitba pod pravoslavnou ikonou pomohla Klimíkovi jen ke druhému místu. Příště se bude muset modlit asi přímo k Voloďovi.
WP_20160117_10_52_23_Pro

Jééé tak koukám, že se spíš podobám Vladimíru Iijiči :D

Reklamy

6 responses

  1. Pingback: Sněhulákův kufr » Čtvrtý závod za námi

  2. Je mi mírně stydno a současně mě trochu mrzí, že budeš muset přepsat článek a vymazat moje jméno dokonce z titulku, ale tady zradilo něco úplně jiného. Já to šel za 66:00, takže se ani nepřibližuju výkonům vymodleným na tom svytým vobrázkovi. Vůbec je v těch výsledcích víc chyb. Gratuluju a Střelbu nechme spát třeba až do nějakýho biatlonovýho orienťáku…

    • Je to moje chyba, při doběhu více závodníků jsem si nechtěně u Ondry napsal špatný doběhový čas, za což se omlouvám. Tímpádem jsi, Klimíku, závod opravdu vyhrál.
      Opravené výsledky budou za chvilku na webu…

      • Nebudu, já jsem hlavně rád, že si tím pádem Tomáš Tichý udržel čisté konto a jednoznačně vede v počtu získaných třetích míst. :)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s