XTERRA v Prachaticích.

Této účasti rozhodně nelitujeme. Šli jsme jedenáctikilometrový kros s náramně dobře postavenou tratí především ve střední části. Trať byla do poslední chvíle utajovaná. Po zveřejnění jsme se trochu zalekli toho, jak je vedený začátek, ale nakonec to vůbec nevadilo. Úvod z Prachatic na Libínské Sedlo vypadal totiž děsivě – téměř nepřetržitě se stoupalo celé čtyři kilometry. Ovšem po tomhle stoupání a krátkém běhu po lesní cestě, místy „opravené“ štěrkem, přišly pasáže s krásným průběhem hustníku, který tvořil dojem tunelu, během pěšinkou po hřebeni, na skalnatý vrcholek, radikálním seběhem kde se dalo hodně ztratit (to jak víte není můj případ) a v závěrečných kilometrech rychlé střídání směrů spolu s rychlou podložkou. Pestré co?

Neměl jsem hodinky a tak nevím svůj výsledek a ani přesné časy ostatních, protože jsem se nepodíval pořadatelům do not a výsledky ještě nejsou zveřejněny. Oni v tom měli pořadatelé taky dost velký chaos. Jen co jsem zaznamenal, tak při vyhlašování vyrobili tři chyby. Vítězem v hlavní kategorii a celkovým výtězem prohlásili být Jana Flajara, vítězkou kategorie žen 16 – 39 let pak Dianu Štráchovou. Diana Štráchalová (zapamatujte si to jméno) byla s chybným příjmením vyhlášena i jako druhá celkově. Potom ještě stanul vinou pořadatelů na stupních vítězů na prvním místě v kategorii muži 40 – 59 let osmadvacetiletý mladík. Já sám jsem se vinou vlastní na bednu nedostal. Ale zážitek jsem si odvezl to zas jo a docela rychlý jsem taky byl. Myslím, že jsem to běžel pod šedesát minut. Dia asi 66 minut.

Reklamy

3 responses

  1. A v neděli jsme zkusili ten Kameňák. Není to náš šálek ionťáku. Samej asfalt, závod ve vysokým tempu a vyhlašování v tempu piano. Z výsledků vím jen, že D byla v kategorii starší žákyně sama. Pro Honzu jsem tam vzal dvě fotky z dřívějších ročníků. (Tak se pak připomeň. Budu je mít v orienťácký tašce.)

  2. Výsledky z Kameňáku už mám. Jsem tam pod krycím jménem Klimeš Petr z Třísova – ročník 1980 a s časem 29:53 na 6,5 km. Ten ročník mi jde k pleti, ale ten čas musím ještě vylepšit. :)

  3. Pingback: Krosová sezóna | Vyspělý jih Čech

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s