Lesní běh.

Přesto, že se v e-mailech dost lidí ozvalo na moji výzvu ohledně tohoto podniku, nikdo se nepřidal, ačkoli většina ještě nemá tu možnost vymluvit se na rodinné důvody. Fakt je ten, že srdcaři (Flaška) se vymluvili na Hulk a Kunratickou, čerstvě ženatí (Radim) na vzdálenostní potíže, vytížení (Zdebla) na kolizi v cestovním plánu, vytrvalci (Vašek Pelc) na účast na HROBu a ostatní (Radek Jánošík) se nevymluvili na nic a přesto nepřijeli.

Tak abych vám udělal chuť na příští ročník:

Hlavní kategorie do které se hlásí všichni co mají koule je dlouhá 5000 metrů a zažijete na ní pouze lesní cesty, pěšiny, mokřady, louku a ostružiny. Poběžíte po rovině, do kopce, z kopce, traverzem i skokem přes potůček. Dvě kola po dvou kilometrech a jedno kolo kilometrový. Dost dobrý combo! To třetí kolo se vyznačuje tím, že se běží asi dvěstě metrů do pěknýho kopce, pak po podmočený cestě a louce, následuje les a ostružiny a totální seběh po kamenité cestě, který končí cílovou čárou a postávajícími lidmi o které se někdy brzdí.

Z orienťáků jsme tam byli jen já a Dia. Proti loňsku, kdy jsem byl velmi marnej, to letos byl lepší výkon. Na té krásné trati jsem dosáhl času 24:55 a tím čtvrtého místa. Diana si chtěla zaběhnout taky pětikilometrovou trať, ale nebylo to možné, protože ačkoli koule má není muž. Proto jsem ji přihlásil alespoň do hlavní kategorie žen (19-40), která byla „jen 2 km“ dlouhá. Na této trati se Dia s časem 10:20 umístila na prvním místě. Byla první i celkově mezi ženami nad 19 let. Zatím jsem neviděl výsledky mladších kategorií, ale mám pocit, že neměla soupeřku ani tam.Lesní běh 2015