Dřív jsme bývali takoví nesmrtelnější, vol.2

Po rogainingu následuje Advanta – stejně jako v letech 2007 (kdy to bylo zásadní pro mojí další o-kariéru) a 2009 (kdy to bylo zásadní pro mojí další životní dráhu), je tomu tak i v roce 2015 (kdy se to zatím nejeví nikterak zásadně). Protože čtenáři našeho plátku jsou konzervy, v souladu s trendem nastoleném v předchozím článku, zahájíme pohledem do minulosti.

První dva ročníky přeskočím – nevím o nich skoro nic, snad jen, že v tom prvním se běžel sprint v Luďově střediskové vesničce Dobré (mrkněte na mapy.cz , to musela být velká známka punku) a v tom druhém se běžel sprint na dobrušské cihelně, která už je srovnaná se zemí. Ale už aspoň má web – (všechny jsou ve formátu http://www.dobruska.cz/kob/advanta20xx ), v tomto případě xx = 05.

2007 – Šediviny. Na třídenní čtyřetapový závody v (i pro Tubu skousnutelný) kombinaci middle – downhill sprint – sprint a klasika vyráží z jihu sestava já (VCB), Flaška a Tuba (VSP) a Štěpán (DKP). Kde ty loňské sněhy, že? Závody v drsně romantických Orlických horách, pro 400 lidí, s pořadatelským bufetem, kde jsme strávili víc času než v kempu a v lese dohromady.

2009 – Zdoňov. Moje první pořádání s DOB. Lešťa vymyslel (a dotáhl do konce) sprint v Adršpašským skalním městě, z čehož resultovalo 900 účastníků v trošku punkovém táboře ve Zdoňově. Zvládli jsme pořádat i ovládnout večerní taneční parket, po kterém hopsal Tryskáč o berlích po operaci kolene, zatímco jeho vrstevník Kaliméro resuscitovalo roznašečku a kontroly na poslední etapu pak rozneslo místo ní. Kde ty loňské sněhy.  (Taky to byl ročník, kdy Škorpil na startu hendikepu močil přímo z koridoru, ale to není informace s moc upřesňujícím charakterem.)

2011 – Kašparka. Pořádání i s Terkou, stavím hendikepovou etapu, na takovým kousku lesa a kopřivovýho lánu. Poprvé v akci oddílový křovinořez. Celý 4 dny lije, je asi 10 stupňů a já jsem si nějak nesbalil dlouhý kalhoty. Lidí je asi 500. Lešťa staví pivní štafety. Výměna píchlého kola během roznosu, prořezávka padlých stromů při návratu z něj. Pořádání probíhá v poklidu, večírek v neklidu:)

2013 – NMNM (ale ne to Vysočinský, ale východočeský). Asi 600 lidí, stavím jen pivní štafety a nakonec se (tak jako o dva roky dříve a koneckonců i o dva roky později) musí zkracovat. Zvládáme organizovat závody i kulturní život. Den po dobrání antibiotik není dobrý začít pít.

No a letos. Já vlastně nevim, jak se to stalo, ale těch závodníků byla tisícovka, z toho asi 200 Poláků a 100 jiných inostrancev. Na pořádání je nás asi 30 plus naši Poláci jako nárazová výpomoc do nejexponovanějších pasáží pořádání, což je po závodech hodnoceno jako „minimum pořadatel“. Terény krásně brutální, ale narozdíl od let 11 a 13 jsme nemuseli volat záchranku. Já jsem si to zpestřil trháním/řezáním/dobýváním osmičky ani ne týden předem, takže jsme s Terkou vymysleli, že si případně zkraje prohodíme svoje funkce, no prostě v závislosti na mým zdravotním stavu bude jeden z nás roznášet a druhej nalejvat v cíli vodu. Dopadlo to, jak muselo. Ve většině etap jsme oba roznášeli (majíce jedinou buzolu) a oba rozlejvali v cíli vodu. Pořádali jsme každej den od svítání (no dobře, asi půlhoďku po něm, cca 5:45) do půlnoci, a když jsme zašli na pivo za závodníkama, tak už tam žádní nebyli. Ještěže jsem si našel aspoň deset minut na vytažení stehů z pusy, ale polní ordinaci ve stanovém městečku prý stomatologická komora neocení, takže to tu nemám rozmazávat. No ale po kulturní stránce naprostý propadák.

Lešťa už mezitím architektuje Advantu 17. Slibuje, že nám večer vyhradí dvě hodinky osobního volna. Jak to chce provést, je mně záhadou.

P.S.: Článek bez obrázku není článek, takže musím jeden přidat. Vzhledem k mé blízké stavitelské budoucnosti jsem narušil Lešťův stavitelský monopol a postavil sprintovou E1, což mi vyneslo nejen historicky první zmínku na nejsledovanější českém o-webu vůbec, ale i nebývale velkou pochvalu.

beda_e1

Pak se ještě můžete podívat na web Kotlářky, tam mě taky hodně chválej:) Vlastně celej ten dlouhej článek píšu jen kvůli tomu p.s., ale to jste pochopili, že jo.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s