Jak na sprint. A nebo vlastně radši ne.

1) Pořiď si zajímavé zranění!

Na podzim si nějakým způsobem obstarejte nějaké zajímavě znějící zranění. Vhodná je synovialitida neboli zánět pochvy (šlachy na kotníku). Přímým důsledkem této nemoci je hojné mrčení, zvlášť když si synovialitidu rozdrážtíte pohybem přes šutry a klacky. Život s podrážděnou pochvou není nic moc.

2) Pěstuj ho přes zimu! Když si na třech nočácích za sebou ten kotník prošlápnete, je na čase se přesunout z lesa buď do restaurace nebo na asfalt. Zjistíte spoustu zajímavých věcí. Že 20km v terénu jako loni fakt dávat nebudete a že bežecké lyžování a mrčení jsou také zajímavé aktivity. Sprint 3) Začni s broušením asfaltu!

Běhat po asfaltu pomalu je blbost. Běhat na cyklostezce dvoukiláky je ale taky děsná blbost.

Brouseni asfaltu

4) Standardka je základ!

Když jste šikovní, neprošlápnete si kotník ani na Japrově kopci. Dokonce i na Kleti se dá běhat po pěšinkách. I na Biřičce se dá běhat bez mapy (v době, kdy jdou všichni ostatní do hospody nebo do lesa). Do lesa nee. Mrrr.

5) Do lesa jen když musíš!

Někdy se vám do lesa chce, když je to tam pěkný. Třeba do Slovinska. Nebo do dun. Nebo do Jablonce. Na štafety ZBM se vám nechce, ale tam je zase dost asfaltu.

6) Vyměň dederon za bavlnu!

A naběhej tak víc závodních kilometrů bez buzoly než s ní. Snažte se blufovat, že vám to jde i v terénu. Ale i na bavlně existují hranice. Hodinovku na dráze nebo 25km silnici na Hluboký nebrat. Psychické zdraví je taky důležité

7) Natoč pár koleček!

Třeba 3x6x200m, 30s pauza.  Typicky na krumlovským stadionu po setmění. Ale sám bych tam byl i za světla.

8) Nominuj se! Třeste se strachy, že vám váš bídný ranking nebude na mistrovství stačit. Radši se poctivě připravujte už na přebor oblasti. Prohrát s nerychlejším hobíkem, který notabene není z Prahy oblasti, není hanba. Ale nakonec i ten ranking postačil.

9) Jdi s Klimíkem na trénink!

10 kilometrový sprint neni tak úplně relevantní, terén mapy Zdeblovo ovšem ano. A příště si tam nakreslíme i ty ploty.

10) Neposer to!

Teď nemám na mysli školní zahradu ve Valmezu, ale průběh samotného závodu. Důležité je se vyhnout všem švábům, to jest umělým plotům. Taky ty číslíčka na kontrolách jsou občas užitečný.

11) Vem si dobrý boty!

Škoda, kdybych byl Hamilton, okamžitě po startu bych zajel přezout do depa. Takhle jsem zajel akorát pod keř na dvojce.

12) Rozběhni se do cíle!

Na jediným úseku bez švábů (na sběrku a do cíle) si zrychli a předběhni 4 lidi. Takže získej 6. místo a v televizi pochvalu, že jsi v při běhu v lese úplně k ničemu. Spermie tady.

13) Neodfarstuj se!

Na sprintových štafetách je potřeba mapovat. Trochu jinak mapovat. Tak, aby  vám neutekl balík, po stupidní trojchybě 5+10+5 vteřin na kontrolách 1, 2, 3. To se pak pěkně odfarstujete  a odpracujete si to hezky vzadu, kdy balík sice před sebou vidíte, ale blížíte se maximálně po centimetrech. Ještě, že máme tak šikovné 3. a 4. úseky. Skoro to pak vypadá, jako kdybych vůbec běžet nemusel!

Správný úhel na focení. Díky Kademu :)

Spermie ze štafet tady.

14) Nezruš si achillovku!

Čtrnáctý a poslední bod budiž odstrašujícím příkladem! Pokud to s asfaltem přeženete, ze sprintových štafet se odbelháte s nateklou patičkou a budete mít na nějakou dobu s běháním utrum. Cyklistika a mrčení jsou ale taky hezké aktivity.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s