Takhle to taky nedělejte

Jsem se divil, že tak vyspělá obec jako Novosedly nad Nežárkou (pokud náhodou znáte starostu, tak mi dáte za pravdu) nemá pořádnou orienťáckou mapu na svém území. A ejhle Slovan připravil u legendárního dětského táboru Nový Řadov středeční trénink. Pracující úředníci ale stíhají start (intervalový) až v čase 90. Za to jsem byl v lese sám. Trochu mě zklamalo minimum zakázných nebo neprůchodných oblastí, kde bych mohl cheatovat. Na postupech prakticky žádná s výjimkou rybníku, kam sem protentokrát nevlez. Tak k čemu mi ta průkazku stavebního úřadu, se kterou můžu vlízt kam chci, vlastně je???

A teď prá moudrých rad s popisem postupů (co postup, to rada):

1) narvat to a kontrolu najít – to je dobrá taktika, která se mi podařila. Pokud se spokojíte s půlkou této taktiky, tak doporučuju tu druhou půlku. Narvat to a netrefit není zas tak dobrá taktika (o tom bych vám taky mohl vyprávět). Pak je ještě zajímavá taktika škorpilovat na startu a za pomoci konání různých potřeb v koridoru se nenápadně posunout a vystartovat o nějakou tu minutu dřív.

2) Vydržet až do konce – tak tuhle taktiku jsem moc nezvládl a zbytečně brzo jsem cuknul do strany a obíhal hustníček.

3) nezdržovat se kravinami – minutu za to, kdo si zapamatuje to jméno na pomníčku. Tak pomníček jsem našel a zastavil jsem u něj, ale co si to sakra mám pamatovat? Jméno, letopočet, poslední slovo a vždyť to ani nejde přečíst, tak holt nic, běžím dál – ostatní asi měli zastávku delší, protože jsem se dostal do čela závodu (poprvé a naposledy).

4) Běžet skutečně na směr – jojo, běžet jen tak, že se zastavím o rybník, vede k tomu, že jsem v půlce rybníka a ne u západního rohu. Ještě se to dalo srovnat na cestě, u které stál posed…

5) Byla postavená o kousek severněji, ale já se tu motal jak vítr v bedně a chvíli přemýšlel, kde to vlastně jsem. Takže kontrolovat si postup až do konce a když je člověk na kraji kolečka, tak to neznamená, že to je ok.

6) Když člověk udělá chybu na předcházející kontrolu, tak se má snažit jít následující postup velmi přesně. To se mi daří asi tak do vzdálenosti 5 metrů od kontroly, kde vypínám mozek ašpatně vyhodnotím situaci a běžím do pr…

7) sebrat se – na sedmičku už jsem docela psychicky zdeptán a až po chvilce ssi uvědomuju, že to není kopeček, ale údolíčko.

8) Přes kopce rovně a držet směr – klacků pod nohama je čím dál víc. Udělám mikroobíhačku okolo vrcholku (každý výškový centimetr se počítá-ekvidistance je 2,5 m) a makropřetočení

9) číst popisy – zastavím u stromu a čumím na něj a kontrola je přitom na druhé straně stromu

10) švýcarský běh – kolena před sebe, zadek níž – na krátký výběh prudkých kopců je to efektivní, což ukazuje vyhraný mezičas.

11) rozvrhnout si dobře tempo – teď už ty nohy sotva za sebou vleču

12) nenechat se srazit autem – což se mi podařilo

13) nastavit autopilota – až v půlce postupu jsem zjistil, kam běžím, že to je vlastně dole.

cíl.

Co závěrem? Trénink pěknej, terén super. A kdybyste chtěl někdo neštovice, tak se zastavte u nás…

radov

Reklamy

One response

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s