Projekt DJČ Aneb boty má každý a běhá to grátis.

Na jihu čech byl spuštěn nepříspěvkový a nezávislý projekt – DJČ (Dospívající Jih Čech). Jde o tréninkové uskupení, které není závislé na dotacích, na příspěvcích rodičů svěřenců, ba ani na žádné organizaci typu „zaplať příspěvky a my ti pak něco dáme když budeš na schůzích správně lobbovat“. Z toho vyplývají výhody jako: účastíky DJČ si volí výhradně trenér, trenér nic nemusí ale ledacos může, atleti svěřenci nemají pocit že si něco předplatili a jsou vděčnější a tak dále.

DJČ byl spuštěn 7. ledna 2015 a v současnosti formuje tři atletky. Trénuje se ve středu, v pátek a v neděli. Individuální neběžecká příprava v pondělí a čtvrtek. Výsledky jsou vynikající. Nadšení všech zůčastněných je velké.

Co se týká složení, tak to je naprosto diskriminující a také takové zůstane (další výhoda nezávislosti). A totiž – do DJČ se prozatím přijímají pouze atletky (jsou hezčí), musí přijít samy a projevit zájem o běhání. Žádnému účastníkovi nevzniká nárok na trénink, ale musí se ochotně přizpůsobit tréninkovým dávkám. Neochota je trestným činem. Nikdo nebude přemlouván, ale ani nucen.

Cil DJČ je vždy předem stanoven a před dosažením cíle se formuje další s přihlédnutím k aktuální potřebě a ročnímu období. Pokud atlet dosáhne kvality která osloví nějaký významný atletický klub (to je dlouhodobý cíl DJČ) trenér s radostí přijde o nejlepšího svěřence. Z podstaty DJČ vyplývá, že to činí zdarma a bez jakéhokoli nároku vyjma dobrého pocitu.

Zkrátka my účastníci (nikoli členové) Dospívajícího jihu čech jdeme proti proudu politiky dotační závislosti a pracujeme na sobě podle zdravého rozumu a potřeb sportovce a nikoli podle předpisu. Výsledky pak hledáme ve výsledkových listinách a nikoli v dotačních výkazech.

Spouštěcí mechanismus:

  1. V mém sportovním světě nebylo nic lepšího než podobně nezávislý projekt Sněhulákův kufr. Náročný a vyžadující nemalé schopnosti svého Otce a nyní Otčíma.
  2. Krása kterou zažíváme s přáteli na neziskových akcích. (tréninky, sportovní výlety, atd.)
  3. Svázanost a zemitost dotovaných projektů (bohužel infiltrujících i do SK).
  4. Pocit, že dlužím sportu za pěkné chvíle a také za nesdělitelné zážitky ve VJČ.
Reklamy

4 responses

    • No … máme nadprůměrnej počet dětí, to je fakt, ale tři dívky opravdu ne :) Klimešová se jmenuje jen jedna – že jo. Jsou tam ale nějaký další diskriminační limity. Vzpomínáš na Grota Gigante? Tam by byl problém :D (upozornění pro stěžovatele s nedostatkem smyslu pro humor: „právě jste byli svědky nadsázky“) Text obsahuje tyto alergeny: 21, 24, 55

  1. Tak jsme dneska potrénovali na bavlnu v Budějcích přímo ve stromovce. Nebyli jsme tam sami. Na trati kroužil i nějaký atlet v kraťasech. Typuju, že mohly bejt tak 2 až 4 pod nulou, takže se ptám: to fakt neumí ti hoši používat dlouhý kalhoty? No nic.
    Trať nám vyhovuje a máme cíl seznámit se s pocity závodníka co nevyhrál. No ale na začátečníky nemáme špatný časy. Dia dosáhla na víc než 4. kilometrech 22min 41s. Po měsíci tréninku to neni blbej čas. Co?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s