Tryskej !

Tryskáč nebyl naším nekriticky obdivovaným vzorem, někým, kým bychom chtěli všichni být, až budem velcí.

Když jsme si, mladí kluci, vymysleli, že uděláme mistrovství republiky, tak zareagoval jenom tím svým „týýý, …“, kde v intonaci předstíral hluboké zamyšlení, ale přitom od první chvíle věděl, že za to přidá „..joo!“. A tak jsme udělali mistrovství republiky. I když „jen v rogainingu“ a u něj za barákem. Nebyl tím hnacím motorem, vlastně tehdy jen máloco udělal bez připomínání, že už to mělo být hotové. Ale nikdy neřekl, že něco nejde. Při pořadatelských poradách nás zrazoval od přehnaného plánování upozorňováním na nutnost „nechat taky trochu prostoru pro improvizaci“, v níž byl mistrem.

Těch vzpomínek je víc a asi nemá smysl se je snažit postihnout slovy. A protože Tryskáč vždycky všechno vyřešil, třebaže na poslední chvíli, tak jsme ani moc nepřikládali váhu tomu, že i svoje zdravotní problémy začal řešit, až když si tělo řeklo.

A nakonec zcela nezapomenutelně byl tím, kdo si na soustředění objednal prvního tryskáče, čímž získal přezdívku, kterou mu už nikdo neodpáře, a díky čemuž dodnes na hrudi nosíme hrdé Tryskej! Osobně ale vím, že si toho od Pavla odnáším daleko víc než jen tenhle nápis na dresu. A tak snad jen: Díky!

s_kosouPoslední rozloučení s Pavlem Zimmermannem se koná v sobotu 30.8. v 9:30 v Chlumu.

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s