..a někdy na to prostě nemáš.

Tohle je článek na objednávku:

HF: hele a bude aspoň článek na blok „Z první desítky do kanálu“?
RH: asi ne.. ono to neni uplne divacky vdecny, nebo?
HF: cizí neštěstí vždycky potěší. a divák nechce vavříny, chce silný příběh.

Štafety.  Kouzlo na jihu nepoznané. Teda skoro, letos se za posledních 5 let běží už 3.oblastní mistrovství, přihlášeno je sedm štafet (a to jsme je udělali dvojčlenné, aby se mohlo zapojit víc oddílů). Nenaděláš nic. Ale štafety jsou to, co mě zlákalo k přestupu z jihočeského oddílu pryč, a to i za cenu toho, že nemůžu jako jihočeský sprintový mistr mávat z Chrudimi (Chrudimě?) babičce prostřednictvím televizních kamer.

A když tehdy Boubel po pátým pivu na Strahově povídá, pojď k nám, tak říkám jo. A tak běhám, že jo. Vždycky se nějaký body do Českýho poháru vyběhly, i když ne moc a někdy ani to ne. Boduje 35 štafet, a když se běží do 1h cesty od Pardubic, Hradce a Prahy, tak je to boj. O to nadějněji vypadala možnost lovit body ve Vrbně pod Pradědem. Já jsem si tam nadjel z druhé strany, ale ono i z Opavy je to hodina a půl ve vlaku. Formička samozřejmě veškerá žádná, protože diplomka, IMEP, státnice, lenost a tak. Sobotní štafle jsem ještě nějak odběhl, takže body byly a v neděli jsme chtěli nějaký přidat. Odpolední sprint už lehce naznačil, do jakýho kanálu jsem se od Chrudimi dostal (stejný čas s mistry Fátorem a Šístkem), takže jsem v neděli od sebe nečekal, obzvlášť v jesenických horách, zázraky.

Jenže startovní pole se trhá, Víťa to přináší hezky, Cholera pak pracuje s Mrázem, kterej o tom píše na bloK a Ch. tak může už vlastně zemřít. I když teda předáváme nakonec za jičínským áčkem :), no na 11.místě jsem ještě nevybíhal. U map se sbíháme do tříčlenný skupiny Mára Minář, Kožak a já. Tedy mistři Evropy (dorostenecký, 2011), světa (krátká trať, 1991) a jižních Čech (2008, klasika). Mára mi plnohodnotně utekl hned v prvním kopci a Kožaka jsem definitivně ztratil až na sedmičce, kde jsem měl delší farstu. No vážně. Na desítce jsem se vyhrabal ze svahu, kde mě přejel Vojcek a pak se pokračovalo na rovině. Tam už šlo jen o to, si to hezky pohlídat, aby tam člověk nezačal lítat. Jenže K11 3′, K13 4′, K14 3′. A hotovo. Takže místo pár ztracenejch míst prostě odchod do kanálu. K tomu průběh diváckou a hurá do bažin. Dokážete si představit, jak vypadá bažina po třech úsecích štafet. Muhehe. Zezadu přijíždí vlak, kterej táhne Flaška. Veze nejen metráčka, ale i starýho Hadače z Nepřátel orientačního běhu. Snažím se udržet poslední zbytky důstojnosti, rezignuju na souboj s příležitostným desetibojařem Zhalym, a soustředím se na to, abych udržel na zádech Hadače, co pro něj Tryskáč nikdy nebyl soupeř.

kanal13

Závěr je vlastně happyend. Skončili jsme 27. a bereme dalších 8 bodů do tabulky Českýho poháru. Nominace na MČR je teda v kapse a já mám dost času se zamyslet. A možná nejen zamyslet, ale začít se sebou i něco dělat.

P.S.: Hodně se na štafety ve Vrbně nadávalo, protože bylo proč. Ale po tom, co jsem dneska strávil odpoledne nad vzájemným smiřováním oorgu a ocadu, co se týče IMEPových štafet, mi nějak uniká, jak je možný, že tuhle netriviální věc, totiž sladit sled kontrol v SW s mapama a ke všemu ještě realitou v lese, se tomu svébytnýmu oddílu ze srdce Jeseníků povedlo. Ale srovnávejte IMEPový štafety a Českej pohár. Jo a víte, že příští pátek bude možné dění na divácké  kontrole sledovat i bez dalekohledu? To jsou věci, co?

Reklamy

One response

  1. tak jsem po case a se zpozdenim nahlidnul na jih a jsem polichocen…behem mesice posbirat 3 pochvalne zminky na blocich: od Mraze (sice se tam chapu jako Mrazuv etalon marnosti, ale byt Mrazuv etalon marnosti uz neni zas tak hrozny, ne? :-) ), tady u vas a naposledy u Peterek jako temer disk podlimit….no wow (jen trosku skoda, ze to je za 2 zavody asi tak ze 4, ktere se mi letos na jare povedly :-) )

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s