Kde koupit pivo?

Mrazák.com nabízí seriál o botech (test velkých bot, test malých bot, test – co jsou to boty?), Štěpán má seriál o TEMPOvém běhání s hůlkama (magazinTEMPO), takže mě nezbývá než navázat na první metodický díl (S kým močit?) a vytvořit si svůj vlastní seriál.

Dnes poradím, kde koupit pivo po běhání, protože pivo kupuju přes patnáct let a každý nákup řeším několik měsíců (chci kvalitu a ušetřit). Tak to třeba někomu pomůže…

1) Pivo nekupovat

Buď taková socka, že pivo nemusíš kupovat. Například buď v Třeboni v parku jako Krajník a dostaneš lahváče (jestli ještě podpora od kolemjdoucích funguje, už jsem z sockokolotoče vypadnul, navíc jsem byl většinou v Béčku, kde jsem dostal tak maximálně bůra).
2) Chci kvalitu za rozumný prachy

Tak to je potřeba najít obchod s velkým výběrem a nepřepálenýma cenama. Velká výhoda je osobní odběr, kde se dají pivo ochutnat a nemusí se platit poštovné. Loni jsem na Protivín-Písek a zpět dostal poukázku do obchodu Platanu, a když jsem si tam šel koupit pivo, nestačil jsem se divit. Tak obrovský výběr piv mi skoro vyrazil dech. A ceny tak ok – navíc členové bétéčka, jichž je teď mezi orienťákama poměrně dost, mají až 20% slevu. Obchod je v centru Protivína a obsluha nic nenutí, ale když je spotřeba, tak poradí. Doporučuju. Určitě existuje spousta jiných kamenných obchodů s pivama, ale těžko budou takhle specializované.

3) Je mi to jedno / jsem líný to řešit

Tak si zajdi do nejbližšího obchoďáku a kup si gambáč pro hobíky, nejlépe v akci 9+1 zdarma před čarodějkama. Zničený žaludek za to určitě stojí. Nicméně občas se nějaké dobré pivo objeví (asi omylem a ještě je radši dají do akce) – předloni jsem v Bille koupil skvělé Svijany za 12,90 nebo Permona za 16,90. Taky není od věci se v neděli při cestě ze závodů stavit v budějickém Sparu a prokličkovat davem chudáků, kteří celý víkend jen nakupují, a rychle proběhnout outlety Platanu a Nektaru. Při troše štěstí tam něco bude. Nebo se dá alespoň vyzkoušet kvalita a sud koupit na netu.

4) Globalizace

Svého času (asi před pěti lety) byla jediná možnost sehnat kvalitní pivo objednáním si je z Plzně nebo Bránika (a jedno nám Kála dovezl z Paky). Vždy to vyšlo až dvakrát levněji než u nás, nehledě na to, že některé speciály se u nás vůbec nedaly sehnat. Oblíbené obchody byly Pivní galerie a Pivníshop. Jenže ceny už se srovnaly a k dopravě zdarma je potřeba nakoupit nad cca 1000. Pořád je to ale zajímavá alternativa, hlavně s ohledem na výběr.

5) Na závodech

Na lampionech se dá kromě bot a párku taky koupit pivo. Vedle stálic Klimíka a Hanáků občas jezdí Rambo s Permonemy a na atletických závodech se sem tam dá potkat Regent.

6) Mám zbytečně moc peněz

Tak si zajdi do Pivotéky v Poděbradech nebo na Slavnosti piva. Zde jsou k mání předražené a naleštěné kvasničáci, nefiltry, speciály. K tomu dokonalé půllitry, odborné rady a až moc ochotní prodavači. Kdo trochu chlastá a umí používat internet ví, že došlap lze zjistit mokrou nohou na podlaze a rad ohledně typů piv je mnoho a zdarma na netu.

Obrázek

Reklamy

3 responses

  1. Taky znám jednoho co říká, že nejlepší je plzeňská dvanáctka (kterou jsem u něj už deset let neviděl) a pije teplej Primus z láhve a omlouvá to tím, že je to pivo taky z Plzně a že aspoň teď ví, kdo byl vévoda Brabantský. Pozor! Nedoporučuji konzumovat. Hrozí nebezpečí ztráty iluzí o českém pivu! V případě že to budete chtít risknout tak jedině silně podchlazené.

  2. Hm, Primus pro Plzeň dělá Protivín. Docela nic moc je Rebel (Havl. Brod) a vánoční speciál Poutníka (Pelhřimov). Ale podchlazené v létě jde vypít skoro vše.

  3. Když točený, tak leda pořádná hospoda, která je vyzkoušená, nebo má alespoň vyzkoušenou značku piva. Když lahváč, tak většinou večerka.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s